Panowie Tymon i Tomek poznali się przed laty w szkole filmowej. Zrobili razem kilka etiud i zostali przyjaciółmi. Później ich losy zawodowe potoczyły się różnymi ścieżkami, ale przyjaźń przetrwała. Po latach przy jakimś obiedzie wrócili jednak do pomysłu, by coś razem zrobić.

A ponieważ obiad ów jedli akurat w zaprzyjaźnionej restauracji, do rozmowy włączył się Pan Krzyś. Który w małym palcu ma umiejętności menadżerskie, więc nie mogli trafić lepiej.

Bo nie dość, że urodzony organizator, to jeszcze muzyk, zatem jak nikt rozumie artystów.

I tak właśnie pomiędzy drugim daniem, a deserem powstał zalążek uprane.com.

Studia, które wychodzi naprzeciw potrzebom Klientów szukających prostych, nietuzinkowych, ale trafnych rozwiązań. Uprane działa szybko, skutecznie i oszczędza czas. Dzięki nam Twoje filmy będą bardzo dobrze widoczne.

Pralni zostaw swoje skarpetki.

W dzisiejszych czasach krótkie wideo jest jedną z najlepszych form komunikacji wizualnej. Dlatego w uprane.com tworzymy je dla Ciebie wg schematu „od pomysłu do realizacji”. Powiedz nam tylko czego potrzebujesz, a wykreujemy dla Ciebie lekką, inteligentną historię, dzięki której bezbłędnie skomunikujesz się z potencjalnym odbiorcą swoich usług. Nieważne czy dopiero budujesz swoją markę, czy szukasz nowych rynków zbytu, nasze filmy opiszą to najlepiej. Ponieważ świetnie wiemy, jak opowiedzieć dobrą historię. Twoją historię.

Reżyser i scenarzysta. Autor sztuk teatralnych, teledysków, spotów reklamowych i kampanii społecznych oraz filmów dokumentalnych i fabularnych. Laureat Fryderyka za teledysk roku 2011 i nagrody Newsweek’a za najlepszy spot kampanii społecznej.     Pierwsze szlify zdobywał m.in. u boku Ch.Doyle’a i J.Machulskiego.

Jego filmy były wielokrotnie emitowane w różnych stacjach telewizyjnych oraz wyświetlane na festiwalach filmowych w Polsce i zagranicą.

A zbiorowy debiut fabularny „Stacja Warszawa” zdobył cztery nagrody na Festiwalu Debiutów Filmowych i miał premierę kinową w marcu 2014 roku.

W uprane.com Pan Tymon wymyśla scenariusze i reżyseruje filmy.

Poza pracą uwielbia serial Twin Peaks, filmy Jacques’a Tati i rudą suczkę Boogę.

 

Reżyser teledysków, operator filmowy i twórca filmów animowanych. Pomysłodawca i współzałożyciel room pipe studio. Nominowany do nagrody Yach Film za najlepszy teledysk animowany roku 2003.  Autor klipów m.in. dla Natalii Kukulskiej, Parę Słów, Hadesa, Procente czy Nagłego Ataku Spawacza. Autor zdjęć do filmów dokumentalnych i making of (m.in. dla Volkera Schlondorffa).

Pan Tomek tworzy koncepcję wizualną i zdjęcia do projektów realizowanych przez uprane.com.

Znawca włoskiej kuchni i motoryzacji, dobrego wina oraz kawy. Prawdziwy pasjonat przygód Dylana Doga. A do tego prawdopodobnie najlepszy kucharz wśród operatorów. Jednak przede wszystkim Pan Tomek jest szczęśliwym tatą Janka, Julka, Poli, Baśki oraz właścicielem psów Mańki i Bluesa.

Zawodowo i z zamiłowania perkusista. Z wykształcenia nauczyciel wychowania muzycznego i menadżer kultury. Gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych oraz komponowanie muzyki do filmów, reklam i nie tylko, to jego największa pasja.

Na co dzień „człowiek orkiestra” zajmujący się organizacją i zarządzaniem kilkoma ciekawymi projektami ( m.in. znane warszawskie restauracje Bibenda i Fest Port Czerniakowski. )

W uprane.com Pan Krzyś robi to co potrafi najlepiej czyli koordynuje projekty, zawsze z uśmiechem i najwyższą troską o komfort Klientów.

Wielki miłośnik dobrej whisky oraz filmów z głębszym przekazem.